Cinsellik bebeklikten sonra vücudun keşfedilmesi sonucunda cinsiyet algısının doğmasına yol açmaktadır. Bu durum kimlik kazanımı dönemine kadar pekiştirilerek cinsel kimlik kazanımı durumunu doğurmaktadır. Beylikdüzü escort.

Cinsellik Farkındalığı Neden Önemlidir

Cinsellik farkındalığının oluşması için cinsiyet farkındalığının da doğru bir şekilde kazanılması gerekmektedir. Ne yazık ki bu durum her yeni gelen nesil de kötü bir hl almaktadır. Bu sebepten dolayı cinselliğin önemi cinsiyet kazanımı ile özdeşleşmiş durumdadır. Küçük yaşlarda sağlıklı bir cinsel eğitim verilerek kişinin cinsiyet kazanımının desteklenmesi gerekmektedir. Bu dönem de doğru bir şekilde desteklenmeyen bireyler de ilerleyen yaş dönemlerinde karşı cinsle ilgili farklı bir sempati oluşmakta ve bu durum da hastalık haline gelmektedir. Cinselliğin önemi kişinin hayata karşı duruşunu oluşturmaktadır.

Cinsiyet Farkındalığı Oluşması İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cinsiyet farkındalığı özellikle aile eğitimi ile başlamaktadır. Aile de başlayan eğitim doğru bir şekilde verildiği takdir de ilerleyen dönemler de cinsiyet farkındalığı gelişmektedir. Bu sayede cinsellik kavramı kişi de doğru bir şekilde oluşmakta ve hayatı boyunca doğru aktarımlarla sürmektedir Bu nedenle cinsellik eğitimi verirken hassas davranılması gerekmektedir.